Bugun...
SON DAKİKA

REKTÖR ÖZKAN SİYASİ OYUNLARIN ARACI OLMAMALI…

 Tarih: 23-11-2020 21:43:00
Mehmet Talay
Öncelikle belirteyim ki, inşallah en kısa zamanda Başkan Böcek sağlığına kavuşur ve yeniden belediyenin yönetiminde yerini alır.

Ve bunun en kısa sürede olması hem kendisi, hem ailesi ve hem de kent için çok elzem.

Çünkü, bir an önce görevine başlayamazsa başını Genel Sekreter Cansel Çevikol’un çektiği sözde CHP’li bir ekibin oynadığı rant oyunlarının ardı arkası kesilmeyecek ve bundan hem Antalya halkı, hem de CHP ciddi yaralar alacaktır.

Hatırlayacaksınız birkaç gün önce Akdeniz Üniversitesi Rektörü bir açıklama yaptı. Dedi ki, “Başkan Böcek’i 10 gün içinde taburcu edebiliriz…”
Bu açıklama özünde sevindirici olduğu halde için iç yüzünün böyle olmadığının anlaşılması uzun sürmedi.

Başkan Böcek’in tedavisini yapan hekimlerden aldığım bilgilere göre; “Başkan Böcek, henüz göreve başlayacak kadar sağlıklı hale gelmiş değil.
Hatta azami dikkatle sürdürülen tedavide bir küçük aksamanın yaratacağı komplikasyonlar hayati tehlike yaratabilecek durumda.”

Hekimlere göre; bırakın 10 gün içinde taburcu edilmeyi, çok uzunca bir süre, belki de organ nakline kadar uzanacak bir tedavi sürecinin yaşanacağına işaret ediyorlar.

Hatta tedavinin bundan sonraki kısmının Almanya’da sürdürülmesi bile tartışılıyor şu anda.

Ve dedikleri bir söz çok çarpıcı: “Başkan Böcek bu haldeyken onu taburcu edecek bir belgenin altına hiçbir hekim imza atmaz, atan olursa da bırakın soruşturma açmayı, unvanları elinden alınır…”

Yani o kadar ciddi bir durum.

Öyleyse soru şu:

Öyleyse kendisi de bir hekim olan Rektör Hanım bu açıklamayı neden yapıyor?

Başkan Böcek’in sağlık durumunu net olarak kendisi de bildiğine göre ona bu açıklamayı yaptıran kimler?

Geçen hafta yaşanan vekâlet savaşının çıkmasına neden olan Cansel Çevikol ve yanındaki sözde CHP’li ekibin istemesiyle Rektör Özkan’ın bu son açıklamayı yapacağını sanmıyorum.

Çok daha güçlü iradeye sahip olan birileri ya da bir makam tarafından bu açıklamanın yapılması istenmiştir.

Peki neden?

Geçen hafta yaşanan vekâlet değişiminin yapılabilmesi için eksik olan bürokratik engelin ortadan kaldırılması için ön almak adına Rektöre böyle bir açıklama yaptırılmıştır.

Nitekim, ortada dolaşan söylentilere göre; Başkan Böcek, ya bir Otele taşınacak, ya da Üniversite içinde bir konuk odasına taşınacak ve bu taşınma ile “sözde taburcu edilerek göreve başlaması sağlanacak.”

Ve hemen arkasından da Mehmet Hacıarifoğlu’nun vekâletine son verilerek yeni vekil ataması yapılacak. 

İnanılmaz ve acınacak bu oyun bu.

Bir insan hayatını yeniden elde etmek için canıyla uğraşırken, onun üzerinden bir siyasi oyun tezgâhlamak en azından ahlaksızlık ve utanmazlıktır.

Rant uğruna hem CHP siyasi olarak içinden çıkılamayacak bir duruma sokuluyor, hem bir insanın sağlığı ile oynanıyor, hem de kentin huzurunu kaçırıyorlar.

Buradan bir kez daha Böcek’in oğluna sesleniyorum:

Bugün seni koruduğunu ve kolladığını söyleyenler yarın amaçlarına ulaşırlarsa hiçbir kıymeti haribyenin kalmayacağını unutma.

Babanın sağlığı üzerinden birilerinin rant elde etmelerine izin verilmesinin aracı olma.

Unutma, baban hastaneye giderken Hacıarifoğlu’na güvendiği için vekalet verdi…
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI